Associació de Relataires en Català


Acta de la 1a fase eliminatòria del “Concurs ARC de Rapsodes 2012”
24 Abril 2012, 12:12 PM
Filed under: Comunicats, Concursos

 

 

Concurs ARC de Rapsodes 2012

 

ACTA

del veredicte de la primera fase eliminatòria

 

En data del 19 d’abril de 2012 el Jurat de la primera fase eliminatòria del “Concurs ARC de Rapsodes 2012”, format per un equip d’associats voluntaris de l’ARC (Antoni Casals, Cristina Balaguer, Francesc Arnau, Glòria Calafell, Ita Molins, Laura Ropero, Teresa Saborit, i Toni Arencón), després d’escoltar i valorar les 34 recitacions presentades al certamen, ha resolt seleccionar per passar a la final les següents 10 recitacions:

 

Anna Antoñico Lletra a Dolors http://www.locantich.cat/2012/01/anna-antonico-recita-lletra-dolors.html
Cristina Canudas Els amants http://www.locantich.cat/2012/02/cristina-canudas-recita-els-amants.html
Elias Villalonga Dona adormida http://www.locantich.cat/2012/03/elies-villalonga-fernandez-recita-dona.html
Empar Sàez Temps de maduixes http://www.locantich.cat/2012/03/empar-saez-recita-temps-de-maduixes.html
Ferran Planell T’estimo http://www.locantich.cat/2012/03/ferran-planell-recita-testimo.html
Gabriel Salvans Raval d’amor http://www.locantich.cat/2012/03/gabriel-salvans-recita-raval-damor.html
Joan Opi Ombres http://www.locantich.cat/2012/03/joan-opi-mayol-recita-ombres-marta.html
Joana Llordella Vaca suïssa http://www.locantich.cat/2012/03/joana-llordella-recita-vaca-suissa-joan.html
Pau-Marc Riera Conscientment http://www.locantich.cat/2012/03/pau-marc-riera-i-albo-recita.html
Teresa Meca L’amor i el temps http://www.locantich.cat/2012/03/teresa-meca-recita-lamor-i-el-temps.html

 

(Nota: les bases de la convocatòria preveien 9 rapsodes seleccionats per passar a la final, però en haver-se produït un empat en aquesta novena posició, i prèvia deliberació amb la Comissió de Concursos i la Junta de l’ARC –segons s’indica en el punt 7 de les bases-, s’ha optat per ampliar aquesta selecció a 10 rapsodes)

 

L’acte del veredicte final tindrà lloc dissabte 12 de maig de 2012, a les 12 del migdia, al Centre Cívic Cotxeres Borrell (carrer Viladomat 2-8, a Barcelona). Entrada lliure i gratuïta.

 

Per a la nominació dels 3 guanyadors del “Concurs ARC de Rapsodes 2012” s’ha creat un nou Jurat format per personalitats destacades del món de les arts escèniques i la cultura: Carles Martínez, Eduard Jener, Elisenda Sala, Enric Majó, Jaume Pla, Míriam Alamany, i Xavier Tor.

 

A Barcelona el 19 d’abril de 2012.

 

Comissió Concursos de l’ARC

Junta de l’ARC

 

 

                                                                                                                                            

                                                                                                                                                   

                                                                                                                                              

                                                                                                                                            

                                                                                                                                                

                                                                                                                                                                                                                                        

Anuncis

Feu un comentari so far
Deixa un comentari



Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out / Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out / Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out / Canvia )

Google+ photo

Esteu comentant fent servir el compte Google+. Log Out / Canvia )

Connecting to %s



%d bloggers like this: